Elon Musk - blog.iHMahmoodi.ir

در این مقاله، از ایلان ماسک صحبت به میان خواهد آمد، کسی که از کودکی و نوجوانی آثار نبوغ را از خود بروز داد، مثلا در ۱۲ سالگی بازی فضایی به نام Blaster نوشت که و به قیمت پانصد دلار فروخت. فردی که در سن ۲۳ سالگی شرکت Zip2 را تاسیس کرد و به قیمت سیصد میلیون دلار فروخت. ممکن است تا بحال واژه PayPal به گوشتان خورده باشد؛ پلتفرم پرداخت آنلاینی که به کاربران اجازه خرید و فروش آنلاین و امن را می­دهد. وی با بهره­‌گیری از انرژی خورشیدی، شرکت SolarCity را تأسیس نمود که رویای استفاده از ماشین الکترونیکی را ممکن ساخت که امروزه به آنها ماشین‌های Tesla گفته می­شود. ایده­‌های ایلان، تمرکز بر آینده بشر دارد:اینترنت، انرژی پاک و فضا.

شخصیت خونسرد این پولدار جهان، وی را حتی جالب‌تر از استیو جابز ساخته است، فردی ریسک‌پذیر با ایده ­و نظریات نوین که انقلاب بزرگی را در دنیا برپا کرده است. اغلب اوقات او با کاراکتر بیلیونر مرد آهنی -همان «تونی استارک» مشهور- اشتباه گرفته می­شود.در ادامه این پست قسمت اول از ۳۶ نقل قول مهم و داغ ایلان ماسک را خواهید خواند که نشان می­‌دهد او با چه زاویه دیدی موفق به این همه ابتکار شده است:

۱- خطا همیشه یک گزینه روی میز است، اگر در کارها شکست نخورید، نمی‌توانید به اندازه کافی نوآور و خلاق شوید.

۲- اگر کاری به اندازه کافی مهم باشد، حتی اگر شانسی در موفقیت آن نداشته باشید، بهتر است آن را انجام دهید.

۳- زمانی که از PayPal رفتم به این موضوع می­‌اندیشم که چه مشکلاتی ممکن است بیشترین تأثیر را بر آینده بشریت داشته باشد؟ و اصلا از این زاویه به موضوع نگاه نمی‌کردم که بهترین راه کسب پول چیست؟

۴- فیزیک چارچوب خوبی برای فکر کردن است،:شکستن چیزها به وقایع بنیادی و دنبال برهان گشتن از آن اجزا و واقعیات.

۵- «برند» تنها یک احساس است و احساس در طول زمان با واقعیت منطبق خواهد شد. جنبه واقعی و احساسی یک برند، گاهی از هم پیش یا پس می‌افتند، اما برند در واقع درک جمعی افراد از یک محصول است.

۶- اولین گام شما در هر کار باید تصدیق ممکن بودن آن باشد، آنگاه آن احتمال به وقوع خواهد پیوست.

۷- اگر قویا دوست دارید که چیزی انجام شود، همه موانع کار را پیدا کنید و اصلاحشان کنید. دنبال بازخوردهای منفی، خصوصا از دوستان خود بگردید.

۸- گذاشتن همه تخم‌مرغ‌ها در یک سبد، منطقی است، البته مادامی که بر سبد کنترل داشته باشید!

۹- پشتکار و پایداری در کارها خیلی مهم است، نباید کاری را رها کنید، مگر اینکه به زور وادارتان کنند.

۱۰- شروع و پیشبرد کار وابسته به نوآوری، اشتیاق و انتخاب افرادی دست اندر کار است، تا خود محصولی که به فروش خواهد رسید.

۱۱- شما انتظار آینده‌ای را دارید که در آن همه چیز بهتر شده باشد، نه آینده‌ای که خیلی بدتر شده باشد.

۱۲- استخدام افراد زیاد برای انجام کار پیچیده کار اشتباهی است. تعداد نفرات هیچ گاه، با استعداد و توانایی برای یافتن جواب درست، جبران نمی‌شود (دو نفر که چیزی نمی دانند هیچ گاه بهتر از یک نفر نیستند). هر چه تعداد نفرات بیشتر باشد، سرعت پیشرفت پایین­‌تر خواهد آمد، هم­چنین هزینه انجام کار نیز بالا خواهد رفت.

منبع:1پزشک